Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Září - 3. oddělení

 

Prázdniny skončily a my se mohli po dvou měsících sejít v naší družince, která nadále bude v prostorách kde se nachází tělocvična. Povídali jsme si o tom, co jsme o prázdninách zažili, kde jsme cestovali a co nejvíce líbilo. Zopakovali jsme si naše družinová pravidla.

 

Novinkou v letošním roce budou badatelské deníčky, do kterých budeme poctivě každý měsíc zapisovat důležité a zajímavě věci, kterým se budeme během roku věnovat. Září patřilo hlavně ježkům a školní zahradě. Vyplňovali jsme pracovní listy o životě ježků. Pustili jsme si i nějaká videa o životě ježků, o záchranných stanicích, ale i o ježcích v naší zahradě.

 

Na školní zahradě jsme si dali „podzimní procházku“ kde jsme vyplňovali různé poučné i zábavné úkoly. Chodili jsme ven za každého počasí, kde jsme si hráli s míčem, kreslili jsme křídami a nebo jsme skákali přes švihadla. Také jsme hledali podzimní plody – kaštany, žaludy, ale už i barevné listí.

 

Z výtvarné výchovy jsme vyráběli papírové ježky z barevných proužků, vybarvovali jsme různé podzimní omalovánky a vyrobili jsme i 3D lišku. Na konci měsíce jsme se pak pobavili od svatém Václavovi, pustili jsme si i jedno zajímavé video.

 

Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení Září - 3. oddělení