Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A

Měsíc březen se nesl ve znamení brzkého jara. Počasí venku bylo jako na houpačce, spíše tedy aprílové. Na vycházkách jsme zkoumali jarní květiny, kdy jsme si pak společně se třeťáky splnili jarní stezku na téma jarních kytiček. Pozorovali jsme v rybníčku v lesíku kousek od cvičáku také žáby, jestli už nakladly vajíčka a koncem března jsme se dočkali. Naopak na louce směrem k Lesnímu koupališti jsme narazili na ještěrku, která byla výstavní a neutíkala před námi. Měli jsme tak možnost si ji prohlédnout zblízka.

Ve družince jsme si pak vše zaznamenali do badatelských deníčků.

K MDŽ jsme vyráběli jednoduchá přáníčka a vyzdobili nástěnku květinami. Jelikož jsme se věnovali i trošku hadům, vyrobili jsme jednoduchého korálkového hada na drátku.

Ani na Velikonoce jsme nezapomněli. Pověděli jsme si o době velikonoční. Děti si odnesli zajíčka jako zápich do květináče a kdo chtěl vyrobil si i zajíčkové přání.

Moc děkujeme také Bernátovým za krásná dřevěná razítka jarních kytiček.

Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A Březen - 1. oddělení ŠD, 1.A