Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B

V tomto měsíci jsme se věnovali životním podmínkám dravců, sov i ostatních ptáků v souvislosti 

s intenzivním zemědělstvím. Seznámili jsme se s možnostmi, jak usnadnit hnízdění různým ptačím druhům a rozšířit jejich hnízdní možnosti. Děti si ve skupinách i samostatně nakreslili krásné obrázky k tomuto tématu. 

Zmínili jsme Den Země a důležitost ochrany naší planety i způsob, jak se můžeme podílet na ochraně životního prostředí i my.

Na školní zahradě jsme našli spoustu dalších jarních květin, které zde od naší poslední návštěvy vykvetly. Vybarvili jsme si obrázek žáby za použití přírodnin, které jsme posbírali na zahradě. 

Zopakovali jsme si vývojová stádia žab a pozorovali shluky žabích vajíček v rybníčku. Na naučné stezce v lesíku jsme si prohlédli tabule o mlocích, ptácích a žábách. Pustili jsme si zvuky, které vydávají skokani skřehotaví a zkusili je napodobit. Nahráli jsme si krátká videa a druhý den zkoušeli žáci, kteří s námi nebyli v lesíku uhodnout, co je to za zvuky. Užili jsme si spousty legrace.

Kdo měl zájem, mohl si napsat malý badatelský test, ve kterém jsme si shrnuli vše, co jsme si doposud říkali. Dopadlo to výtečně. Některé děti toho vědí o přírodě opravdu hodně.

A na závěr to nejlepší. Skvělé čarodějné odpoledne se zaklínadly a skvělými odměnami pro mladé čaroděje.

 

Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B Duben - 4. oddělení ŠD, 2.B