Leden - 4. oddělení ŠD

Letošní lednové období jsme měli možnost využít sněhovou nadílku hned k několika činnostem. Uspořádali jsme „Malou zimní olympiádu“, při které jsme závodili na ježdících a běžkách, které „svět neviděl“ :)) a užili si společně legraci.

Na školní zahradě jsme hledali a poznávali zvířecí stopy ve sněhu a vyhledávali i další pobytová znamení. Také jsme doplnili krmení pro ptáčky do závěsných krmítek. Pozorovali jsme i několik ptačích druhů a našli hnízdo straky obecné.

V herně jsme zmínili tradici a historii svátku Tří králů.

Věnovali jsme se přikrmování ptáčků v zimě a poznávání nejčastějších návštěvníků na krmítku.

Hodně dětí si zapamatovalo spoustu informací z loňského roku.

Vytvořili jsme si koláž ptáčků v zimě a vyrobili závěsné ptáčky z vlny.

Dočetli jsme knížku Babička drsňačka, ve které jsme se seznámili s úsměvnými i smutnými okamžiky ze života babičky a jejího vnuka.

Samozřejmě jsme měli spoustu času i na volnou hru jak venku, tak v

herně.

Leden - 4. oddělení ŠD Leden - 4. oddělení ŠD Leden - 4. oddělení ŠD Leden - 4. oddělení ŠD Leden - 4. oddělení ŠD Leden - 4. oddělení ŠD