Leden- 6. oddělení ŠD

V lednu jsme se v environmentální výchově zabývali ptáčky na krmítku. Pověděli jsme si, co ptáčkům do krmítek sypat a co je naopak nevhodné. Řekli jsme si, jak je důležité krmítka pravidelně čistit a proč. Vyzkoušeli jsme i mnoho aktivit na poznávání ptáčků pomocí kartiček a zabavili se ptačími přesmyčkami. Vyzkoušeli jsme si interaktivní kvíz a zúčastnili se ptačí hodinky- sčítání ptáčků na krmítku. Zjistili jsme, že nejvíce se na našich krmítkách vyskytovaly sýkory koňadry a modřinky, kosi a vrabci.  Probrali jsme i přikrmování vodních ptáků a vše zaznamenali do badatelských deníčků.

Na konci měsíce jsme šli hledat do lesa u Cvičáku stopy a pobytová znamení zvěře. Překvapivě i beze sněhu jsme jich našli mnoho.

Vyhodnotili jsme naši soutěž: O poklad průzkumníka Žárovky- nejlépe pomáhala ostatním a dodržovala družinová pravidla Terezka Jirsáková, která za svou usilovnou snahu dostala speciální cenu.

Ve výtvarných chvilkách jsme si vyzkoušeli techniku akvarelu na ptačích pírkách. Tato technika děti natolik bavila, že jsme s ní pracovali i později a vytvořili jsme si akvarelové omalovánky zvířat. Krásně se dětem povedl i zimní pohled z okna, který teď zdobí naši výstavní síť. Posledním výtvarným počinem měsíce ledna bylo gotické okno, které děti rozpracovaly na geometrické tvary a následně vybarvily pastelkami a fixami na pauzovací papír. Vznikla nádherná vitráž, která zdobí chodbu budovy C.

Na sněhu jsme si zadováděli při celodružinové akci- Malá zimní olympiáda, která se dětem velmi líbila.

Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD Leden- 6. oddělení ŠD