Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Listopad, 4. oddělení ŠD

Začátek listopadu jsme věnovali povídání a opakování o rozkladačích opadanky. Letos jsme se podrobněji seznámili se životem žížal a jejich vlivu na složení půdy. Na školní zahradě jsme zkoumali žížaly v našem originálním vermikompostéru i v podomácku vyrobeném a shledali jsme, že v obou je hodně žížal i žížalího trusu na povrchu, který svědčí o jejich přítomnosti uvnitř. Po prohrábnutí obsahu jsme jich spoustu viděli a prohlédli si je i v kelímkové lupě. Také další půdní živočichy jsme zkoumali pomocí kelímkových lup.Naše poznatky jsme si zaznamenali do badatelských deníčků. V lese jsme si postavili domečky z přírodnin a listí.

Připomněli jsme si legendu o svatém Martinovi a vyrobili si obrázek svatomartinského koníka.

Začali jsme si povídat o adventním období, zvycích a tradicích.

Vyrobili jsme si anděly z papíru a těšili se na Mikulášskou nadílku. Největší radost nám udělala sněhová nadílka v závěru měsíce. I když nebylo zatím sněhu mnoho, postačilo to skvěle k veselému dovádění.

Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD Listopad, 4. oddělení ŠD