Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Říjen - 4. oddělení ŠD

Tento měsíc jsme se podrobněji seznamovali s lesní zvěří. Zopakovali jsme si zvířecí rodiny, chování zvěře v tomto období (příprava zásob na zimní období, změna srsti, shazování paroží a další zajímavosti z jejich života). 

Věnovali jsme se také lidským činnostem v podzimním období (sběr podzimních plodů, práce zahrádkářů, lesníků i zemědělců).

Mluvili jsme společně o důsledcích velice teplého října jak na zvířata, tak na celou přírodu. Pozorovali jsme vážky u rybníčku i další hmyz. Děti v lese objevily Květnatec Archerův, což je velice krásná houba, která připomíná spíše červenou hvězdici. V celé kráse ji lze spatřit pouze jediný den. Pak dochází k rychlému rozkladu.

V herně jsme si vytvořili krásné obrázky lišky v podzimním listí.

Sportovně jsme se vyžili při celodružinové akci „Velká ruprechtická steeplechase“. Překonávali jsme umělé i přírodní překážky a v závěru běželi rovinový dostih. Každý účastník obdržel diplom a odměnu. 

V závěru měsíce jsme si povídali o halloweenu a vyrobili si závěsné netopýry, vybarvovali jsme strašidelné omalovánky. 

Povídání jsme zakončili celodružinovou akcí „Dýňová stezka“, při které ve smíšených skupinách děti odpovídaly na různé otázky a řešily zajímavé úkoly. Vítězové obdrželi halloweenský balónek a na všechny účastníky čekala malá sladká odměna.

 

Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD Říjen - 4. oddělení ŠD