Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Září - 4. oddělení 2. B.

Po prázdninách jsme se sešli ve školní družině v téměř stejné sestavě. Zopakovali jsme si družinová pravidla i pravidla bezpečného chování. Povídali jsme si o zážitcích z prázdnin a někteří přinesli prázdninové deníky plné krásných obrázků i s doplňujícími komentáři. 

Téměř letní zářijové počasí nám umožnilo realizovat spoustu aktivit přibližujících nám nejen život návštěvníků v přírodní zahradě, ale i v lese. Seznámili jsme se s tím, jak funguje les, ve kterém se můžeme potkat s velkým množstvím živočichů i rostlin. Přiblížili jsme si pojem biodiverzita. Někteří si ho i zapamatovali :).

V lese jsme vyhledávali lesní patra a pojmenovávali jednotlivé druhy živočichů a rostlin, které zde můžeme nalézt. Největším zážitkem asi bylo vystřelování semen netýkavek a mechové patro.

V průběhu měsíce jsme se učili poznávat nejzákladnější druhy stromů a jejich plody. A posbírali jsme spousty kaštanů pro lesní zvěř.

Samozřejmě jsme si také pohráli venku i v herně. Vyrobili jsme si krásné ježky a veverky z ruliček od toaletního papíru. Za použití drátků a korálků jsme si vytvořili motýly.

A také jsme objevili kouzlo stavebnice Seva. 

Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B. Září - 4. oddělení 2. B.