Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Září - 6. oddělení

Na začátku školního roku jsme se společně seznámili a nastavili si družinová pravidla. Hned první den jsem dětem představila celoroční motivační hru „O poklad průzkumníka Žárovky“. Děti za dodržování pravidel mohou každý den získat jednu kladnou energii. Pokud jich nasbírají sedm, nabije se jim energetický klíč pro odemknutí „Žárovkova dobrokufříku“, ze kterého si vybírají odměnu. Pokud však pravidla hrubě poruší, získají zápornou energii a cesta k dobrokufříku se jim tak prodlouží. Hra Děti opravdu baví, vyhodnocujeme ji každý den a dětem velmi pomáhá ke správnému chování, ale také je například učí si vzájemně pomáhat a dělat dobré skutky.

V září jsme si užívali hlavně venku, bylo nádherně.

Ve výtvarných chvilkách jsme tvořili živé náramky, z nich pak záložky do knížky. Učili jsme se vytrhat papír do určitého tvaru a pokusili se o šrafování. Pro hotová dílka jsme vymýšleli příběhy a parádně se pobavili.

V environmentální výchově jsme se věnovali ježkům. Byli jsme zkoumat na školní zahradě, jestli je ježkův domeček obydlený, a ve třídě pak shlédli video o tom, jak na vlastní zahradě ježkům domeček vytvořit.

Září -  6. oddělení Září -  6. oddělení Září -  6. oddělení