Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Adventní tvoření 1. A a 1. B

V listopadu a prosinci se uskutečnila celkem tři adventní tvoření pro třídy 1. A a 1. B. Společný čas jsme vyplnili povídáním o zvycích a tradicích, děti si vyzkoušely nové techniky a zhotovené výrobky si odnesly jako vánoční překvapení domů.

Na prvním setkání si děti ozdobily lžičky FIMO hmotou, které jsme následně zapekly, v druhé části si pomalovaly speciálními fixy hrnky, talířky a šněčí ulity.

Na druhém setkání jsme si udělali tak trochu kroužek vaření a umíchali si čerstvou samotvrdnoucí hmotu, kterou děti válely a vykrajovaly z ní vánoční ozdoby na pověšení. Ve druhé části si děti pohrály s různobarevnými korálky a poskládaly z nich krásnou vánoční hvězdu.

Při třetím setkání jsme dokončili vánoční ozdoby na zavěšení, pracovali jsme s akrylovými barvami a těmi ve fixech. Ozdoby se následně věšely na ozdobný provázek. Ve druhé části si děti vyzkoušely techniku drátování – obmotávaly strom sestavený z větviček a drát doplnily korálky.

Atmosféra se vyvedla a děti byly se svými výtvory spokojené (hlavně proto, že jimi mohou obdarovat své nejbližší).

 

Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B Adventní tvoření 1. A a 1. B