Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Duben 4. oddělení

V dubnu jsme se s dětmi zaměřili na dravce a sovy. Povídali jsme si o hnízdních podmínkách ptáků, kteří využívají ke svému zahnízdění dutiny stromů.

Povídali jsme si o Velikonocích a vyrobili si velikonoční přáníčka. Malovali jsme veselá velikonoční vajíčka. V rámci odpoledního výtvarného tvoření jsme si vyrobili krásné závěsné zajíčky.

Uspořádali jsme karneval, na kterém jsme si nejen zatančili, ale také zasoutěžili v maskách zvířátek.

Na školní zahradě jsme pozorovali velké množství včel na rozkvetlých vřesovcích. V herně jsme ve skupinách skládali potravní řetězce pomocí kartiček.

Společně jsme se věnovali Dni Země. Přemýšleli jsme, jak bychom se i my mohli podílet na zachování a ochraně naší planety.

V závěru měsíce jsme si povídali o Filipojakubské noci. Vyrobili jsme si papírové čarodějnice. Vyvrcholením měsíce byla celodružinová akce „Slet čarodějnic“. Zde jsme se učili ve smíšených družstvech různá zaklínadla a snažili se uhodnout utajená jména čarodějnic. Na závěr obdržel každý účastník průkazku čarodějnice a sladkou odměnu.

Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení Duben 4. oddělení