Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Červen 4. oddělení

Školní rok utekl jako voda a my jsme se ocitli v měsíci červnu. Hned na začátku jsme si v rámci Dne dětí  zasoutěžili v několika disciplínách, které prověřily naši zdatnost, dovednost, soustředění i naše smysly. Za skvělé výkony jsme všichni dostali odměny.

V herně jsme tvořili obrazce z barevného papíru. Vyrobili jsme si interaktivní papírové žáby.

Užívali jsme si krásného počasí na školní zahradě, v lesíku i u potoka. Pozorovali jsme a chytali pulce, obdivovali rozkvetlé lekníny a samozřejmě jsme dováděli.

Povídali jsme si společně o vodě kolem nás. O koloběhu vody v přírodě, o jezírkách a mokřadech.

Věnovali jsme se tomu, jak i my můžeme šetřit pitnou vodou. Shlédli jsme video o úpravě vody a vybarvili si omalovánku k tématu, kterou jsme si vlepili do badatelských deníčků.

Protože se blíží prázdniny a budeme si určitě více číst, přinesli jsme si naši nejoblíbenější knihu a představili ji svým spolužákům. Povídali jsme si o tom, co je to ilustrace a všímali si jich v jednotlivých knihách.

Také jsme prověřili naše znalosti z oblasti pohádek v celodružinové soutěži „Odpoledne s pohádkou“. Dopadlo to výtečně.

 

Celé dva roky jsme si společně užili. Všem přeji krásné prázdniny, děkuji za skvělou spolupráci dětem i rodičům i za nádherné kytičky a dárečky.

Radka Stejskalová

Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení Červen 4. oddělení