Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 4. oddělení

Tento měsíc jsme věnovali z velké části ptáčkům, kteří navštěvují v zimním období naše krmítka.

Zopakovali jsme si, jak o krmítka pečovat, aby byla bezpečná pro jejich návštěvníky. Zmínili jsme i potřebu pítek, která jsou důležitá i při mrazivých dnech. Většina dětí s přehledem poznávala druhy přezimujících ptáků.

Ačkoliv sněhu jsme si užili velice málo, snažili jsme se najít alespoň nějaké stopy, které zde zvířata zanechala. Rozpoznali jsme pouze stopy psů. Proto jsme si v herně ukázali stopy zvěře alespoň na kartičkách a připojovali je k příslušným druhům. Vše jsme zaznamenávali společně do badatelských deníčků.

V herně jsme si povídali o historii a tradicích ve svátek Tří králů. Také jsme shlédli krátký film věnovaný tomuto tématu a vybarvili si krásné omalovánky.

Vyrobili jsme si kosáky z papíru.

Venku jsme si ze sněhu vytvořili různá dílka (sněhuláčky, Ještěd apod.). Bohužel sněhové nadílky jsme si užili jen velice krátce, takže nové ježdíky jsme vyzkoušeli jen velice málo.

Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení