Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Listopad 2. oddělení

 

Témat v měsíci listopad bylo mnoho. Ať už to bylo „I pod listím to žije“, Dušičky, svatomartinské pranostiky, legenda, tradice a zvyky nebo pozorování půdních živočichů lupami. Ovšem největší a nejkrásnější význam pro nás měl První advent. Začali jsme si společně číst z nádherně ilustrované a snadno uchopitelné knihy Kouzelné Vánoce od Petra Šulce a Vánoce od Dagmar Šottnerové. V knihách jsou symboly Vánoc, básničky, koledy, vánoční pohádky, tematická tvoření a rozfázovaná adventní období.

Pobyt a pohyb venku jsme si společně opět užívali, a to nejen v lese a na hřišti, ale také na louce, kde jsme se učili nové hry a na konci měsíce jsme se dokonce rozloučili s barevným podzimem a přivítali první sněhové vločky!

V dušičkový den jsme společně navštívili ruprechtický hřbitov, kde jsme si povídali o tomto zvyku, zapálili lucerničku u společného památníku a povídali si také o Krakonošovi, jehož ztvárnil herec, který na tomto místě leží.

Děti stavěly domky pro zvířátka, pozorovaly lupou půdní živočichy, hrály interaktivní a pohybové hry a učily se vědomě dýchat a zaposlouchat se do zvuků přírody.

V listopadu se také uskutečnilo první adventní tvoření s dětmi, během něhož si děti zhotovily krásné výrobky jako vánoční dárek.

 

Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení Listopad 2. oddělení