Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Říjen 2. oddělení

Tento měsíc jsme se věnovali lesním zvířátkům. Naučili jsme se poznávat nejznámější druhy a jejich zvířecí rodiny. Dozvěděli jsme se, že samicím daňka se říká daněla a další zajímavé informace ze života ostatních zvířátek. Zabývali jsme se i přípravou lesních obyvatel na zimní období. Kdo si dělá zimní zásoby a kdo nemusí. Pracovali jsme s kartičkami lesní zvěře. Omalovánky zvířátek jsme si nalepili do deníčků.

Vyrobili jsme si krásné lišky z papíru i obrázek lišky v nočním lese.

Povídali jsme si o tom, proč se listnaté stromy na zimu zbavují listů a jak tento proces probíhá. Omalovánky listů a krátké informace jsme si opět nalepili do badatelských deníčků.

Seznámili jsme se s původem a tradicemi svátku Halloween.

Při celodružinové soutěži „Dýňová stezka“ jsme  ve smíšených skupinách plnili úkoly, které prověřili naše znalosti, představivost i schopnost spolupráce. Také jsme skládali strašidelné puzzle. Účastníci z nejúspěšnější skupiny obdrželi diplom a odměnu.

Vyrobili jsme si strašidelné domečky z papíru a vybarvovali halloweenské omalovánky.

Užili jsme si i radosti z pohybu. Ve „Velké ruprechtické steeplechase“ jsme při zdolávání umělých překážek ověřili naši obratnost a v závěrečném rovinovém dostihu i naši rychlost. Všichni účastníci obdrželi diplom a malou sladkou odměnu.

Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení Říjen 2. oddělení