1.A - září a říjen v ŠD

V září nastává v životě prvňáčků důležitá změna, kdy se z předškoláků mění ve školáky a zůstanou jimi řadu dalších let. Na úspěšném začátku velmi záleží, proto jsme se v družině všichni snažili, aby se děti dobře adaptovaly v novém prostředí, vznikla nová kamarádství a aby se nově vznikající kolektiv co nejvíce stmelil. Děti zjistily, že si ve školní družině budou nejenom hrát a výtvarně tvořit, ale také získávat nové poznatky ze života lidí, zvířat a rostlin.

Po seznámení s prostředím školy jsme hned na začátku září navštívili školní zahradu, kde děti absolvovaly první celodružinovou akci. Měli ve skupinách vytvořit koláž z přírodnin ve tvaru ježka. Téma ježek se prolínalo napříč aktivitami celý měsíc. Děti se dozvěděly základní informace z ježčího života a také už vědí jak se o nalezené ježky starat. Náš první výtvarný počin byla výroba přáníčka s motivem ježka. Každý týden se snažíme v družině výtvarně tvořit, povídat si, číst na pokračování a chodit každý den na vycházku. Naše družina je také zapojena do projektu. V našem oddělení děti objevují a zkouší různé textilní techniky. Tento měsíc stihli někteří vyrobit závěs z plstěných srdíček, vyrobili své první vlněné bambule, zkusili si tisk na plátno a pronikli do základu korálkování.

V říjnu jsme stihli vyrobit úžasná helloweenská trika, kde jsme využili techniku savování přes papírovou šablonu. Papírové šablony jsme použili i při tisku na papír, kdy děti vytvořily Rej netopýrů.

Bohužel nic není jako dřív, covid bacil mění naše životy a opět nám na nějakou dobu znemožnil se ve škole setkávat a spolěčně se vzdělávat. Všichni doufáme, že se zase co nejdříve do školy vrátíme zpět. Zdraví Vás A. Radostná