Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

2. A - Projekt "LES"

     Ve čtvrtek 8. 10. jsme se vydali na dopolední setkání s lesníky do Radčic. Čekal nás pestrý program. Nejprve jsme pomohli se sběrem bukvic. Dle slov pana lesníka se nám podařilo nasbírat semínka na cca 3 000 stromečků. Potom jsme se během vycházky lesem dozvěděli zajímavosti o jednotlivých druzích stromů a jejich stáří, možnosti využití dřeva a jeho zpracování. Pan lesník nám vysvětlil, jak se o les stará, proč se některé části lesa kácí či oplocují, co je to probírka. Ukázal nám škůdce stromů - kůrovce, i různé druhy lapačů. Cestou jsme si zahráli několik her, zasadili 7 smrků a buků. Prohlédli jsme si lesní školku, vybavení lesníků a dřevorubců. Na závěr si odvážní mohli uříznout dřevěné kolečko a na památku děti dostaly od Lesů ČR přívěšek. Počasí nám přálo, hezky jsme si pobyt v podzimní přírodě užili. 

2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt 2. A - Projekt