Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

2. B Září, říjen ve školní družině

V měsíci září jsme se s některými viděli po velmi dlouhé době.  Věnovali jsme dostatek času na to, abychom sdíleli své zážitky a zkušenosti téhle doby a abychom si opět navykli na pravidla a řád. Vrhli jsme se na četbu zábavné knihy, nahlédli jsme do lexikonu strašidel na území Čech a zahráli si pár tematických her. Radost jsme měli nejen z návratu ke společenským a zábavným hrám, kreslení a stavění z různých stavebnic, ale zrovna tak jsme si užívali různá tvoření — navlékání korálků, tvoření mozaiky z klovatiny a suchého pastele v barvách podzimu, vyškrabávání podzimního listí ve voskové rezervě… Proběhlo také projektové tvořivé odpoledne, ve kterém nás potěšila svou návštěvou lektorka z DDM Větrník a měli jsme možnost vyrobit si krásné dřevěné krabičky na dárek, pomalované akrylovými barvami a ozdobenými mozaikou z fimo hmoty. Každý den jsme trávili dostatek času na čerstvém vzduchu. Při procházkách jsme pozorovali změny přírody, povídali si o všem možném, a hřiště, louky či části lesa děti využily k hrám jako jsou fotbal, házení s frisbee, skákací panák, stavění domků pro zvířátka, švihadla, skákací gumy, pozorovací lupy…

V říjnu nás bohužel moc společných dnů nečekalo, s těžkostí jsme se vyrovnávali se skutečností, že školy se opět zavírají a my se tak nebudeme po nějaký čas opět vídat. Stihli jsme procvičit čtenářskou gramotnost, říct si o tom, jaké svátky nás čekají v měsíci říjen (státní a Halloween). Všichni pevně věříme, že se shledáme co nejdříve. Opatrujte si své zdraví.

Vychovatelka M. Nedvídková

 
2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině 2. B Září, říjen ve školní družině