3.A + 3.B - září a říjen ve školní družině

Měsíc září byl pro nás měsícem seznamování. V prvních dnech jsme se seznamovali nejen s novými kamarády, ale i s novým prostorem družiny. Společně jsme tvořili družinová pravidla. Převážně se jednalo o bezpečnostní pravidla v družině, při pobytu venku, v jídelně a šatnách. Důležité také bylo poučení o dodržování hygienických opatření v důsledku koronavirové infekce.

V září nám počasí přálo, tak jsme každý den byli venku. Hráli jsme kolektivní a míčové hry. Při procházkách jsme pozorovali změny podzimní přírody. Navštívili jsme také školní zahradu, kde proběhla první celodružinová akce. Pomocí přírodnin jsme ve skupinkách vytvořili nádherné koláže ježků. O ježcích jsme si vyprávěli celý měsíc spoustu zajímavostí z jejich života. Někteří z nás si toho zapamatovali opravdu hodně, o čemž jsme se přesvědčili při závěrečné soutěži – testíku na konci měsíce. I ve třídě jsme v průběhu měsíce tvořili ježky pomocí geometrických tvarů dle vlastní fantazie.

V říjnu jsme toho bohužel z důvodu uzavření škol moc nestihli. Povídali jsme si o zvířátkách v lese. Soutěžili jsme v poznávání lesních zvířátek – řešili jsme společně kvízové otázky z kartiček „ Našich 50 lesních zvířat“. Také jsme společně sbírali kaštany pod kapličkou. Tento měsíc jsme zároveň i tvořili. Na dračí den jsme vyrobili veselé dráčky.

Věřím, že se ve škole již brzy setkáme. Přeji pevné zdraví dětem i Vám rodičům.

Vychovatelka P. Hotařová