Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

5. A Písečníci - program v Krajské knihovně

V pátek 15. listopadu se děti z 5.A zúčastnily programu v Krajské vědecké knihovně zvaného Písečníci. Děti měli za úkol uhodnout, kdo je Písečník. Není to ani člověk, který jí písek a ani zvíře, které žije v písku - jsou to obyvatelé planety Písečnice. Žáci rozděleni losováním do skupin měli za úkol odhalit hlavní postavy a určit jejich vlastnosti. Jako detektivové v textu pátrali po co největším množství informací o hrdinech z knihy. 

Tito hrdinové zažívali nejrůznější dobrodružství, přičemž si každý z žáků o jednom takovém dobrodružství přečetl. V rámci časového limitu si děti našly kamaráda do dvojice a s tím dobrodružství svého hrdiny sdílely. No a na závěr se ukázalo, kdo řádně a poctivě pracoval a kdo to trošku "prozevlil". Vylosované děti seznámily ostatní spolužáky s dobrodružstvím, ale pozor, ne s dobrodružstvím svého hrdiny, ale toho, o kterém jim povídal někdo jiný.

Program byl dobře připravený, děti si vyzkoušely práci ve skupinkách, ve dvojicích i samostatně. Pracovaly s textem a jeho porozuměním, nakládaly se zjištěnými informacemi, poznaly zase o jednu knihu navíc. Někteří zjistili, že budou muset příště více zapracovat, aby to pak ostatním nezkazili, a vzájemně si více naslouchat, ale věřím, že to páťáci nakonec zvládnou na jedničku :) 

Veronika Odvárková

5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně 5. A Písečníci - program v Krajské knihovně