Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Březen 2. oddělení

Březen nás potěšil prosluněnými dny, které jsme mohli společně využít nejen k hrám, ale i k poznávání jarních květin pomocí papírových kartiček, ale především k hledání a poznávání kytiček v přírodě. V průběhu měsíce jsme si vyráběli atlasy květin podle vlastního výběru. Vyzdobili jsme si okna narciskami, které jsme si vystříhali z papíru.

Také jsme zmínili první návraty stěhovavých ptáků a chování lesních zvířátek. Na videu jsme shlédli ptačí námluvy a honcování zajíců. I na naší školní zahradě v budkách zahnízdili ptáci a díky web kameře budeme moci sledovat sýkorku modřinku nejen při zakládání hnízda, ale i v dalších obdobích hnízdění.

Zašli jsme se podívat na divoké kachny k řece Nise a nakrmili je. Bohužel tam byli pouze dva kačeři a jedna kachna. Tak jsme se alespoň ještě podívali na skotský náhorní skot, který se pásl poblíž.

Při vycházkách jsme viděli čmeláky, včelky i motýly.

V rámci „Měsíce knihy“ jsme si povídali o knihách a vynálezu knihtisku, který umožnil rychlé šíření knih na rozdíl od ručně psaných.

Popeleční středou jsme zahájili povídání o velikonočních svátcích.

V závěru měsíce jsme si při celodružinové akci ověřili naše znalosti o květinách. Soutěžili jsme ve smíšených skupinách. Po vyhodnocení čekala na všechny účastníky malá odměna.

Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení Březen 2. oddělení