Březen 2.B ŠD

V březnu jsme si s dětmi povídali o obojživelnících a plazech a jejich užitečnosti. Zmínili jsme vývoj žab a možnost připravit jim místečko i na našich zahradách. Dočkali jsme se i možnosti pozorovat první poslíčky jara v okolí naší školy.

Namalovali jsme si krásná sluníčka, abychom si jimi mohli vyzdobit družinku.

Nejvíce času jsme ale věnovali tématu Velikonoce. Povídali jsme si o tradicích, zvycích i symbolech těchto svátků. Vyrobili jsme si zajíčky, kuřátka a velikonoční přáníčka.

Také jsme si pohráli třeba s kuličkovou dráhou nebo dominem a dalšími hračkami a hrami.

Venku jsme stavěli domečky z přírodnin, běhali a hráli fotbal.