Dětská brigáda na školní zahradě

Ve čtvrtek 9. května 2019 odpoledne byla dětem z pátého a šestého ročníku nabídnuta dobrovolná brigáda. Na školní zahradě se sešlo šest dětí, Maruška Doudová, Sára Vanerová, Ondra Mareček, Ondra Turek, Luďa  Lenc a Alča Pechová a do večera udělaly mnoho práce. Kluci společným silami pod vedením paní učitelky Melicharové vytvořili broukoviště. Nejprve vykopali díru pro šest kulatin, které zapustili do poloviny do země, obsypali je pilinami, přidali několik klacíků a dosypali hlínou. Nové broukoviště tak bude útočištěm pro brouky, larvy, mravence, mnohonožky, stonožky a jiné bezobratlé živočichy.  Děvčata pod vedením paní učitelky Šáfrové zasadila do připravených záhonů bylinky, slunečnice, jiřinky a astry a ze stonků bezu a ostružin vytvořila otýpky do hmyzího hotelu. Děti také natřely dřevěné lavičky a truhlíky, které nám vyrobil pan Lenc. Počasí nám přálo, během odpoledne začalo svítit sluníčko a práce šla od ruky. Domů jsme všichni odcházeli s dobrou náladou a pocitem z odvedené práce.

Dětská brigáda na školní zahradě Dětská brigáda na školní zahradě Dětská brigáda na školní zahradě Dětská brigáda na školní zahradě Dětská brigáda na školní zahradě Dětská brigáda na školní zahradě