Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Duben 1. oddělení

Už do začátku měsíce jsme se v našem oddělení pilně připravovali na nadcházející Velikonoce a pálení čarodějnic. Nejdříve jsme si vysvětlili význam Velikonoc, seznámili se s jednotlivými dny pašijového týdne a povídali si o tajemné filipojakubské noci. Pak jsme se s plnou vervou vrhli do tvoření a bylo toho opravdu dost. Začali jsme papírovými ovečkami, kde si prvňáčci procvičili jemnou motoriku při kroucení kudrlinek. A že někteří kroutili opravdu poctivě, výsledkem byly opravdu huňaté ovečky. Dále si prvňáčci vytvořili zápichy do jarního osení v podobě žlutého kuřátka a jako bonus si potřpytili vaječné skořápky. Ozdobili jsme si i dřevěná závěsná vajíčka, která se dají využít jako ozdoba na větvičku nebo do okna. Posledním dubnovým výrobkem byla skládaná papírová čarodějnice. Jako každý měsíc, tak i v dubnu proběhla celodružinová akce. Tentokrát se na jedno slunečné odpoledne proměnil školní dvorek v čarodějnickou školu, kde čarodějničtí učňové soutěžili ve sběru zaklínadel. Na správný průběh klání dohlížela komise složená ze čtyř ježibab. Ty také odměnili všechny soutěžící sladkou odměnou.

Na samém konci měsíce čekalo 1.A nocování v Domě přírody v Dolánkách. Pobyt jsme si všichni náramně užili. Toulali jsme se přírodou, kde jsme viděli vzácného mloka, volavku nebo drozda. Báli jsme se na stezce odvahy, skládali čarodějnice, zdobili trička na Dlaskově statku nebo objevovali krásy Turnova. Byla to prima akce a rádi se sem zase někdy vrátíme.

Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení Duben 1. oddělení