Duben 2. oddělení

Začátek měsíce dubna se nesl ve znamení Velikonoc. Povídali jsme si o tradicích, pašijovém týdnu i symbolech velikonočních svátků. Vytvořili jsme si zápich kohoutka a velikonoční přáníčka.

V rámci „Dne Země“ jsme se věnovali společně tématu ochrany naší planety. Pomocí myšlenkové mapy jsme hledali možnosti, jak a čím můžeme i my pomoci chránit životní prostředí a podílet se na jeho vylepšování. Děti měly spoustu nápadů, připomínek i příkladů ze svého nejbližšího okolí.

Při pobytu venku jsme si užívali hezkého počasí, podívali jsme se do parku na rozkvetlé narcisy a další květiny v našem okolí. Pozorovali jsme ptáky jak v přírodě, tak na videu, kde jsme sledovali naši sýkorku modřinku, která už má ptáčata.

Slunečného počasí jsme samozřejmě využili i ke hrám na louce a na hřišti.

V závěru měsíce jsme si povídali o Filipojakubské noci a čarodějnicích. Ty jsme si také namalovali. Moc se dětem povedly.

Jak je těžké stát se „kvalifikovanou“ čarodějnicí si děti vyzkoušely při celodružinové akci „Slet čarodějnic“. Musely se ve smíšených skupinách naučit zaklínadla a přednést je porotě složené ze zkušených čarodějnic. Moc jsme si čarodějnou školu všichni užili.

Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení