Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Duben 2. oddělení

Začátek měsíce dubna se nesl ve znamení Velikonoc. Povídali jsme si o tradicích, pašijovém týdnu i symbolech velikonočních svátků. Vytvořili jsme si zápich kohoutka a velikonoční přáníčka.

V rámci „Dne Země“ jsme se věnovali společně tématu ochrany naší planety. Pomocí myšlenkové mapy jsme hledali možnosti, jak a čím můžeme i my pomoci chránit životní prostředí a podílet se na jeho vylepšování. Děti měly spoustu nápadů, připomínek i příkladů ze svého nejbližšího okolí.

Při pobytu venku jsme si užívali hezkého počasí, podívali jsme se do parku na rozkvetlé narcisy a další květiny v našem okolí. Pozorovali jsme ptáky jak v přírodě, tak na videu, kde jsme sledovali naši sýkorku modřinku, která už má ptáčata.

Slunečného počasí jsme samozřejmě využili i ke hrám na louce a na hřišti.

V závěru měsíce jsme si povídali o Filipojakubské noci a čarodějnicích. Ty jsme si také namalovali. Moc se dětem povedly.

Jak je těžké stát se „kvalifikovanou“ čarodějnicí si děti vyzkoušely při celodružinové akci „Slet čarodějnic“. Musely se ve smíšených skupinách naučit zaklínadla a přednést je porotě složené ze zkušených čarodějnic. Moc jsme si čarodějnou školu všichni užili.

Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení Duben 2. oddělení