Duben 2.B ŠD

V dubnu nás několikrát s dětmi překvapilo aprílové počasí. Chvilku slunce, prudký liják a opět sluníčko. Ale náladu nám to rozhodně nepokazilo a pobyt venku jsme si i tak užili. Při vycházkách jsme si všímali jarních květin. Také jsme pozorovali straky při námluvách.

V herně jsme si povídali o návratu tažných ptáků, dravcích a sovách a zmínili několik zajímavostí z jejich života a nutnosti podporovat ptáky při hnízdění např. zhotovením ptačích budek.

Shlédli jsme krátká videa zachycující různé ptačí druhy při námluvách a podívali jsme se na fotky lovících dravců.

Také jsme si prohlédli obrázky několika druhů tažných ptáků a zkoušeli je poznávat. Některé děti se pak navzájem zkoušely v určování druhů.

Povídali jsme si o Dni Země. Vytvořili jsme si myšlenkovou mapu, čím můžeme přispět k ochraně naší planety my.

Skládali jsme si papírové krabice a tvořili z nich pokladničky, domečky nebo něco jiného, prostě každý podle vlastní fantazie.

Na konci měsíce jsme malovali čarodějnice a užili si odpoledne v čarodějné škole při celodružinové akci „Slet čarodějnic“.

Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD Duben 2.B ŠD