Ekopobyt na Hubertce 7. A

Ve čtvrtek 5. září vyrazili sedmáci na dvoudenní pobyt do přírody Jizerských hor na chatu Hubertka nedaleko obce Bílý Potok pod Smrkem. Cílem pobytu bylo poprázdninové stmelení kolektivu, podpora dobrých vztahů a komunikace mezi spolužáky, navození pozitivního klimatu pro nastávající školní rok. Především pak rozvoj spolupráce, vzájemné důvěry a kooperace mezi žáky a prohloubení znalostí z environmentální výchovy.
Během čtvrtečního 13 km dlouhého odpoledního výletu na sedmáky čekala velká výzva, zdolání asi 800 m kamenné strže.
Bez vzájemné podpory a důvěry v podanou ruku by cestu většina sedmáků nezvládla. Strž nakonec všichni zdárně pokořili a nahoře si vychutnali dojmy ze zážitku. Cestou zpět na chatu jsme si pochutnávali na borůvkách a povídali si o zajímavostech z přírody.
Po společné přípravě večeře jsme si večer zatancovali country tance. Druhý den ráno jsme vyrazili do lesa sesbírat pořezané bukové dřevo a povídali si o tom, jak se má správně starat o les, aby byl zdravý. K obědu jsme si uvařili špagety s omáčkou, uklidili chalupu a vyrazili pěšky na nádraží.
Pobyt se vydařil, počasí nám přálo a domů jsme odjížděli sice unaveni, ale plní dojmů ze společných aktivit.

A. Šáfrová

Ekopobyt na Hubertce 7. A Ekopobyt na Hubertce 7. A Ekopobyt na Hubertce 7. A Ekopobyt na Hubertce 7. A Ekopobyt na Hubertce 7. A Ekopobyt na Hubertce 7. A