Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Den duchů 1. A

V pátek 5. 11. se konal tradiční Den duchů. Ráno u školy vítaly prvňáčky rozsvícené vydlabané dýně. Děti se oblékly do strašidelných masek a vyučování mohlo začít.

Nejprve jsme si přečetli pohádku „O pavouku Lojzíkovi a netopýru Vilémovi“. Potom jsme vyráběli netopýří lucerničku na svíčku. Následovalo hlasování do soutěže „O nejkrásnější vydlabanou dýni“. V matematice nás čekaly příklady mizejících duchů a porovnávání dýní.

Po velké přestávce proběhla přehlídka masek, zatancovali jsme si tanec kostlivce a procvičili anglickou strašidelnou písničku. Při vybarvování strašidelného obrázku si prvňáčci procvičili také anglická čísla a barvy. Na tabuli přečetli krátké strašidelné věty, skládali slova. Závěr vyučování patřil několika duchařským soutěžím /běh po stopách ducha a hod duchem/.

Duch Peřináč, který děti provázel strašidelnými úkoly, odměnil všechny nejen sladkou odměnou, ale i medailí a pochvalou za krásné nápadité masky. Bububu…

 

Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A Den duchů 1. A