Leden 2. oddělení

V lednu jsme si mohli společně užívat zimních radovánek plnými doušky, a to díky vskutku pořádné sněhové nadílce. Při družinové „Malé zimní olympiádě“ jsme zdolávali na čas slalom v hlubokém sněhu. Abychom to neměli tak jednoduché, musel se tým závodníků z daných družstev držet za ruce. Tuto disciplínu si vyzkoušely i paní vychovatelky za hlasité podpory všech účastníků a zvládly to J. I u ostatních soutěží jsme si užili legraci.

V herně jsme si povídali o přikrmování ptáčků v zimě. Naučili jsme se některé druhy i poznávat. Při závěrečné soutěži jsme si ověřili, jestli jsme si něco ze získaných informací zapamatovali. Některé děti zodpověděly všechny otázky správně a poznaly i všechny druhy ptáků.

Vybarvili jsme si různé druhy ptáčků na krmítku podle předlohy. Také jsme si vyrobili ptáčky z papíru.

V závěru měsíce jsme se začali věnovat lesní zvěři a stopám, které můžeme v zimním období pozorovat na sněhu.

Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení