Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 2. oddělení

Měsíc leden nám všem přinesl obrovskou radost v podobě sněhové nadílky. Užívali jsme si nejen sjíždění kopečků na ježdících, stavění iglů, sněhuláků a podobných výtvorů, ale i dalších radovánek na sněhu. Také jsme se mohli vydovádět při „Malé zimní olympiádě“. Prostě paráda :).

V herně jsme společně nahlédli do historie a tradic svátku Tří králů. Vybarvili jsme si omalovánku s Kašparem, Baltazarem a Melicharem nesoucími dary malému Ježíškovi.

Povídali jsme si také o ptáčcích, kteří u nás přezimují. Některé jsme se naučili společně poznávat. Zopakovali jsme si, jak a čím je vhodné je přikrmovat.

V rámci výtvarné výchovy jsme si vytvořili krásná krmítka s různými ptačími druhy. Namalovali jsme si zmizíkovou technikou zimní motivy, a také jsme si vyrobili koláž s tučňáky na ledu.

Našimi výtvory jsme si vyzdobili hernu.

Nezapomněli jsme ani na zvířátka žijící v lese. Zkoušeli jsme rozpoznávat jejich stopy nejen v herně na kartičkách, ale i venku ve sněhu. Všichni jsme zvládli malý kvíz v určování zvířecích stop.

Doufáme, že i měsíc únor k nám bude štědrý s nadílkou sněhu.

 

 

 

Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení Leden 2. oddělení