Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 2.A ŠD

Vánoční volno uteklo jako voda a nás po něm přivítalo nové téma - Ptáčci v zimě. Povídali jsme si o přikrmování ptáků, víme už, kdy je nejlepší je přikrmovat a hlavně čím. Víme, čím ano a čím ne. Také víme, že se to nejsou "sojové koule", ale lojové, a kdo by to byl řekl, že při mluvení o ptačím krmení se dá mluvit i o lecčem jiném. Tak třeba o loji či placentě na rty, výrobě gumových medvídků či potravin s karmínem. Není lepší odměny pro vychovatele po celém odpoledni stráveném povídáním o důležitosti přikrmování ptačích jedinců, než výkřik ratolesti k rodičům "Mamí, víš že medvídci se vyrábí z prasat?" :)

Nicméně jsme se tím všichni nakonec zdárně prokousali a jsme o hodně chytřejší, co se ptáčků v zimě týká. Umíme poznat 23 různých ptáčků, vyrobili jsme si i krmítka s nejrůznějšími ptáčky (ať už existujícími či smyšlenými, všem je u nás na krmítkách dobře). Při všem tom "ptáčkování" jsme nezapomínali řádit venku a užívat sněhu, který jsme se snažili přivolat vyrobenými sněhuláčky a sněhovými vločkami všech tvarů a velikostí. Tak třeba ho v únoru bude víc :)

Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD Leden 2.A ŠD