Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 2.B ŠD

 

V lednu jsme si s dětmi užili nejen her a činností v herně, ale i venku. Jelikož nám konečně napadlo dost sněhu, mohli jsme si pořádně zařádit. Chodili jsme ježdíkovat pod kapličku, kde to opravdu frčelo z kopce pěkně rychle. A kdo si raději na sněhu jen hrál, určitě si užil také spousty legrace.

Ale také v herně to bylo fajn. Nejenom, že jsme si pohráli, ale hodně jsme tvořili a hodně se toho naučili. Vyrobili jsme si krásné koláže zimních sportů a záložky ve tvaru ptáků. Namalovali jsme si různé ptáčky a vybarvovali ptačí omalovánky.

Naučili jsme se poznávat mnoho druhů ptáků, kteří létají v zimě na naše krmítka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o těchto návštěvnících, ale i to, čím je můžeme krmit a jakým krmením bychom jim ublížili. Uspořádali jsme soutěž v poznávání ptáků a soutěž v přiřazování informací k jednotlivým druhům.  Na závěr jsme si napsali i malý přírodovědný testík.  Některé děti si toho zapamatovaly opravdu mnoho a Terezka Novotná, Janička a Apolenka zvládly všechny otázky i „poznávačky“  bez jediné chybičky. Z kluků si nejvíce informací zapamatovali Vojtík a Lukáš. A bylo fajn, že svoje poznatky předávali ostatním dětem, které v družince tráví méně času.

Společně jsme navštívili knihovnu, kde nám předčítala paní knihovnice kapitoly z knížky „Knihovnické pohádky“. Popovídali jsme si nejen o knihách, ale i o zvířátkách a prohlédli si knihy, které nás něčím zaujaly. V únoru jsme pozváni na „Plechové pohádky“.

Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD Leden 2.B ŠD