Leden 2.B ŠD

V lednu jsme si s dětmi užili nejen her a činností v herně, ale i venku. Jelikož nám konečně napadlo dost sněhu, mohli jsme si pořádně zařádit. Chodili jsme ježdíkovat pod kapličku, kde to opravdu frčelo z kopce pěkně rychle. A kdo si raději na sněhu jen hrál, určitě si užil také spousty legrace.

Ale také v herně to bylo fajn. Nejenom, že jsme si pohráli, ale hodně jsme tvořili a hodně se toho naučili. Vyrobili jsme si krásné koláže zimních sportů a záložky ve tvaru ptáků. Namalovali jsme si různé ptáčky a vybarvovali ptačí omalovánky.

Naučili jsme se poznávat mnoho druhů ptáků, kteří létají v zimě na naše krmítka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o těchto návštěvnících, ale i to, čím je můžeme krmit a jakým krmením bychom jim ublížili. Uspořádali jsme soutěž v poznávání ptáků a soutěž v přiřazování informací k jednotlivým druhům.  Na závěr jsme si napsali i malý přírodovědný testík.  Některé děti si toho zapamatovaly opravdu mnoho a Terezka Novotná, Janička a Apolenka zvládly všechny otázky i „poznávačky“  bez jediné chybičky. Z kluků si nejvíce informací zapamatovali Vojtík a Lukáš. A bylo fajn, že svoje poznatky předávali ostatním dětem, které v družince tráví méně času.

Společně jsme navštívili knihovnu, kde nám předčítala paní knihovnice kapitoly z knížky „Knihovnické pohádky“. Popovídali jsme si nejen o knihách, ale i o zvířátkách a prohlédli si knihy, které nás něčím zaujaly. V únoru jsme pozváni na „Plechové pohádky“.

Leden 2.B ŠD