Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Leden 4. oddělení

Nový rok jsme začali povídáním o historii a tradici Tří králů. Někteří si zapamatovali hodně informací již z loňského roku, takže jsme se vzájemně doplňovali.

Tématem měsíce byli „Ptáci na krmítku“. Přikrmování v zimním období jsme se již věnovali v loňském roce, ale nyní jsme si okruh rozšířili o nové informace a zajímavosti. Pracovali jsme s kartičkami, fotografiemi a dalšími pomůckami. Zmínili jsme každoroční sčítání ptáků na krmítku, kterého se může zúčastnit kdokoliv z nás.Také jsme navštívili školní zahradu, kde jsme instalovali společně nová krmítka a dosypali ptačím návštěvníkům slunečnicová semena. Prohlédli jsme si naučné tabule a poznávali vyobrazené ptáky. Někteří zájemci si vyzkoušeli poznávací test ptačích druhů a vedli si výtečně.

Jelikož je letošní zima zatím velice skoupá na sněhovou nadílku, vytvořili jsme si zimní atmosféru pomocí zmizíkové techniky a vyzdobili si těmito obrázky hernu.

Při vycházkách jsme se pokusili najít nějaké zvířecí stopy, ale bez sněhu je to velký problém, tak jsme se seznámili s tvarem stop některých živočichů alespoň pomocí kartiček.

Letošní družinová zimní olympiáda proběhla bohužel bez sněhu, takže jsme i sportovní disciplínu přizpůsobili daným podmínkám. Ale i tak jsme si to společně všichni užili. Třeba nám v únoru zima nějaký sníh pro radost ještě nadělí.

 

 

Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení Leden 4. oddělení