Návštěva libereckého letiště

V úterý 22. 6. nás hned na začátku naší cesty na liberecké letiště nepotěšilo počasí. Náladu nám zlepšila prohlídka prvního hangáru s vrtulníkem Kryštofem a jeho posádkou. Po prohlídce a zvídavých dětských dotazech jsme se přesunuli k meteorologické stanici, kde žáci získali informace o funkci a využití stanice. Pak nás čekal druhý hangár. Tady jsme viděli sportovní  a bezmotorová letadla. Všichni se zájmem sledovali výklad pana Fábera o funkcích jednotlivých částí letadel. Po svačině nás čekala cesta zpět – bohužel opět za přítomnosti dešťových kapek. Po návratu do školy děti výlet zhodnotily jako vydařený a jediné, co se jim nelíbilo, bylo počasí. Touto cestou chválím všechny děti za vzorné chování v autobuse při přesunu na letiště i zpět.