Příprava bramborového salátu v 7. B

V rámci pracovních činností si žáci ve skupinkách připravili bramborový salát. Svoje kuchařské postupy pak využijí v hodině českého jazyka ve slohové práci Popis pracovního postupu.

Děti si přinesly své osvědčené rodinné recepty a suroviny. Společně se pustily do přípravy, loupaly, krájely, míchaly, dochucovaly a ochutnávaly. Připravily 8 variací salátů rozličných chutí, barev a názvů. Vyvrcholením přípravy byla soutěž o nejlepší bramborový salát. Vítězem se stal Franklin brambora, připravovaný Adrianou a Kristýnou N., na druhém místě se umístil salát Arnošt připravovaný Terkou, Petrem, Kristýnou L. a Natálkou. Na třetím místě se umístily tři saláty: Tradiční slovenský salát od babičky připravovaný Pavlem, salát Salážník připravovaný Kubou, Honzou S., Honzou H. a Domčou a také salát Chilli expert připravovaný Vaškem a Matoušem.

Příprava salátů byla zdařilá, všichni jsme si moc pochutnali.

Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B Příprava bramborového salátu v 7. B