Projektový den ,,Mravenci"

V pátek 25. 6. jsme  Projektový den o mravencích museli ze školní zahrady přesunout do budovy školy, protože opět pršelo. I přesto se den vydařil a děti získaly spoustu nových informací ze života mravenců i jiného hmyzu. Mravenci se umí dorozumívat mnoha způsoby. Pomocí ,,feromonů - vůně“ si to vyzkoušely i děti. Staly se také jako mravenci staviteli, přenašeči semen, chovateli mšic, sběrači potravy. Najednou  z nás byli mravenci a oslovení ,,paní učitelko“ nahradilo oslovení ,,mravenčí královno“J! Jak se den vydařil, posuďte při prohlídce fotografií. Omlouvám se, že jich není mnoho, protože jsem se jako mravenčí královna musela hodně otáčet J! Věřím, že získané informace mnozí využijí v dalších letech v hodinách prvouky nebo přírodovědy.