Prosinec 1. oddělení

A je tu prosinec! Už od konce listopadu jsme byli všichni ve velkém očekávání příchodu Mikuláše. Nebylo vůbec jasné, jestli k nám do provizorní školy dorazí...I tak jsme se vrhli na výzdobu vskutku velkolepou, to aby jsme případnou návštěvu mile překvapili. Zrecyklovali jsme staré kartony připevnili pytel na odpadky a čert Pytlák byl na světě. To jak se nám povedl, můžete posoudit v galerii. Ve středu 5. 12. dopoledne opravdu přišel, Mikuláš se svojí družinou. V družině jsme si o jeho návštěvě ještě dlouho povídali, byli jsme rádi, že jsme se v plném počtu opět sešli, že nikoho čert neodnesl (mimochodem byl prý opravdu děsný, ty zuby, asi si je moc nečistil). Konečně jsme se mohli vrhnout na vánoční tvoření, měli jsme toho v plánu docela dost. Vyrobili jsme si závěsné andílky, stromeček ze šišky a origami vánoční přání. Na pár dní nám napadl sníh, proto jsme neváhali a postavili sněhuláky a jiné pěkné sochy ze sněhu. Škoda, že nám sníh nevydržel dlouho. Náledí a potom blátivé počasí nás na dvě odpoledne uvěznilo ve třídě. Nám to příliš nevadilo, alespoň jsme se naučili stříhat papírové vločky. Poslední týden na nás čekalo milé překvapení, přišel k nám družinový Ježíšek s nadílkou. Děti dostali do oddělení nové hry, stavebnice a holky domeček pro panenky. Na besídce jsme si všechny nové hračky vyzkoušeli, zpívali koledy a ochutnávali přinesené cukroví. Přejeme všem dobrým lidem krásné požehnané Vánoce a do nového roku spoustu zdraví, radosti a smíchu.

Andrea Radostná a děti 1. oddělení ŠD

Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení Prosinec 1. oddělení