Prosinec 2. oddělení

V měsíci prosinci máme mnoho tradic, o kterých jsme si povídali a věnovali jsme se jim i v pohádkových příbězích (sv. Barbora, sv. Mikuláš, čert a Anděl, vánoční tradice i zvyky). Společně jsme si povídali o tom, jak to u kterého dítka chodí doma v období Vánoc a co si ze všeho nejvíce přejí. Atmosféru jsme podtrhávali zpěvem koled, které jsme doprovázeli hudebními nástroji. Napsali jsme také dopis Ježíškovi a nakreslili si svá přání. Znovu jsme si připomněli, čím můžeme přikrmovat zvěř v zimním období a té jsme také ozdobili v lese strom různými dobrotami, aby i zvířátka dostala něco pro radost. Během tohoto měsíce jsme měli také napilno s tvořením – vyráběli jsme anděly a využili jsme k tomu raznice i třpytky, dále čertíky jako prohazovačku na korálek a také jsme barvili sádrové odlitky, ty jsme poté dokončili jako vánoční ozdoby na zavěšení, spolu s vánočními přáními, která si děti odnesly domů. Ani v družině na nás Ježíšek nezapomněl. Donesl nám spoustu krásných společenských her, stavebnic a hraček pro radost. Děti je pak nadšeně zkoušely a čas do vánočních prázdnin proto utekl jako voda.

Kouzelné Vánoce. A nový rok, ať je plný zdraví, radosti a lásky.

Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení Prosinec 2. oddělení