Prosinec 3. oddělení

Už na počátku prosince byla naše srdce plná očekávání a napětí, byli jsme totiž nesmírně zvědaví, jestli nás i letos navštíví Mikuláš, čert a anděl. A hlavně! Zda nás najdou, když jsme ve škole nám. Míru přišli o střechu nad hlavou. Vše nakonec dobře dopadlo, návštěva dorazila, mohla se pokochat naší výzdobou a popovídat si s námi, vyslechnout nějakou tu básničku nebo písničku. I když máme v oddělení občas pěkné zlobivce, čert nám nikoho neodnesl a my se těšili z hezké nadílky. První týden se překlenul a my se s vervou a nadšením vrhli na vánoční tvoření, u kterého jsme se pořádně vyřádili především se zlatými a stříbrnými hvězdičkami, filcem, třpytkami a barevnými kartonovými papíry. Tvořili jsme krásné vánoční stromečky pomocí techniky překládání, kouzlili zimní krajinu a zapojili se do projektu „Ježíškova vnoučata“. Přáníčka jsme tvořili opětovně, i pro své potěšení. Povídali jsme si o tradicích – adventu, jídle, čím můžeme obdarovat lesní zvířátka, četli jsme si vánoční příběhy a jedno odpoledne jsme si zpívali koledy. Poklona klukům, kteří děvčata krásně doplňovali! Říkali jsme si také o zimním spánku zvířat – stavěli jsme domeček pro medvěda (lego, stavebnice, papír), u toho jsme si vyzkoušeli různá dechová cvičení s plyšákem na bříšku. Venku děti mohly konečně využít sněhohrátek ke stavění iglú, domečků anebo jen tak z radosti dovádět. V posledním týdnu před dlouhými prázdninami nás velmi mile překvapila návštěva družinového Ježíška, který si k nám našel cestu a udělal ohromnou radost všem dětem. Ty si pak po zbytek týdne užívaly hraní s domečkem pro panenky, s hrou Monopoly, legem a Ypsilonií.

V novém roce Vám všem přejeme pevné zdraví a pohodu na těle i duši. Vychovatelka Markéta Nedvídková a děti 3. oddělení 2.A.

Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení Prosinec 3. oddělení