Prožitkový kurz členů žákovského parlamentu

V pátek 4. října se sešli nově zvolení členové žákovského parlamentu s jejich koordinátorem p. uč. Hofmanem a vyrazili vzhůru novému dobrodružství jménem "Prožitkový kurz žákovského parlamentu". Celé dopoledne jsme strávili v EkoParku Liberec s cílem seznámení se a stmelení žáků ze 4. až 9. tříd pomocí řady her a aktivit. Chvíle strávené v ekoparku byly parádní a rádi bychom poděkovali panu řediteli Stanislavu Šťastnému a jeho paní za poskytnutí volného vstupu. Poté, co jsme se už dostatečně stmelili, byl čas na oběd! Na ten jsme se vrátili do školní jídelny. Po jeho snědení a ohřátí se v teple jsme nasedli na autobus směrem Vratislavice nad Nisou, kde jsme si otestovali naše schopnosti pracovat v týmu prostřednictvím únikových her provozovaných firmou Real Escape Adventure Liberec. Zde se nám hrozně moc zalíbilo a p. učitel nás musel přemlouvat, abychom se vůbec vrátili do školy. Tam na nás čekala večeře v podobě pizzy nebo kebabu. Celý zbytek večera jsme věnovali tmelícím a kooperačním aktivitám, kde jsme si zjistili svoje silné a slabé stránky. Po ukončení jsme se připravili na spaní, shlédli předem domluvený film, u kterého většina z nás únavou usnula. Ráno jsme se nasnídali a na základě včerejších her jsme si zvolili role jednotlivých členů. Také jsme se seznámili s jejich pravidly a povinnostmi. Pak už jsme po sobě jen uklidili a radostně se vydali domů na oběd.

Děkujeme panu učiteli Hofmanovi za jeho ochotu uspořádat pro nás tento kurz. I přes to, že nám počasí nepřálo, jsme si kurz opravdu užili a těšíme se na další společné schůzky a kurzy.

Anna Šáfrová 9. A

Prožitkový kurz členů žákovského parlamentu