Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Říjen - 1. oddělení ŠD

Na začátku měsíce října jsme se ve školní družině nechali inspirovat Velkou pardubickou a uspořádali další ročník Velké ruprechtické steeplechase. Na závodišti za Hokejkou se odehrálo velké klání ve zdolávání rozličných překážek. Všichni koníci proběhli cílem a byli odměněni pamlskem a diplomem.

Před školní Drakiádou jsme si vyrobili malé dráčky a vyzkoušeli si techniku zapouštění barev. Pak už se veškeré činnosti odehrávaly v duchu příprav na Halloween. Děti vyrobily papírové dýňové mozaiky, které se jim natolik povedly, že se jimi rozhodly vyzdobit ponurá okna u šaten. 

Jelikož nám počasí stále přeje, vyrážíme denně na vycházky do okolí školy. Při jedné z vycházek si sestavené týmy zasoutěžily ve hledání a skládání ztracených strašidel. 

Ve školní družině rádi vyrábíme, malujeme, hrajeme si, ale umíme i odpočívat. V rámci odpočinku po dobrém obědě čteme  Písmenkové pohádky, kde prvňáčci zábavnou formou vyhledávají naučená písmenka.

Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD Říjen - 1. oddělení ŠD