Únor 1. oddělení

Začátek měsíce jsme ve školní družině věnovali přípravám na svátek zamilovaných. Nejprve jsme si povídali o původu svátku, o tom kdo byl Valentýn a v jaké době žil. Povídání jsme završili výrobou skládaného přáníčka ve tvaru srdce. Únor je měsícem masopustu a karnevalů. V naší družině je tradicí každoročně karneval pořádat. To ale nebylo letos možné kvůli nastaveným hygienickým opatřením. Proto si děti vyrobily alespoň karnevalové čepice ve tvaru zvířátek, které mohou využít třeba na oslavu narozenin. Povídali jsme si o tradicích masopustu, shlédli krátká videa dobových masopustních průvodů, dozvěděli se co je vozembouch, a jak ho vyrobit. Únorové počasí bylo velmi rozmanité. Zatímco na začátku měsíce děti stavěly sněhuláky, na konci stavěly domečky z přírodnin a radovaly se z jarního počasí. Během vycházek jsme pozorovali ptáky a snažili se je určovat. Své nabyté znalosti děti zúročily v poznávací soutěži Ptačí král. Musím děti pochválit, v soutěži si vedly skvěle. Poslední týden jsme věnovali povídání o zoologických zahradách, jejich významu a záchraně ohrožených druhů. Téma jsme zakončili výtvarnou činností, vytvořením skládaných papírových žiraf.

Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení Únor 1. oddělení