Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Únor 2.A ŠD

V únoru jsme si s dětmi povídali o ohrožených zvířatech a o významu zoologických zahrad pro zachování ohrožených druhů zvířat. Povídali jsme o tygrech, delfínech indočínských, karetách, gaviálech, nosorožcích a spoustě dalších zvířat. A také víme, jak moc bychom si měli některých druhů zvířat vážit, protože například gorilu nížinnou už za pár let nebude možné ve volné přírodě spatřit, protože přichází o svůj domov, kterým je deštný prales. 

Také jsme si prožili krásný karneval, který se tentokrát nesl v duchu nejrůznějších zvířátek. Tělocvičnu zaplnily masky nejrůznějších zvířátek od koní až po chobotnice, všechny děti a jejich rodiče si dali s výrobou kostýmů velkou práci, udělování cen za nejlepší kostýmy bylo velmi těžké. V rámci tvořivého odpoledne jsme si vytvořili výdobu na karneval. Obrázky se nám moc povedly a posloužily nám na výzdobu nejen v tělocvičně při karnevalu, ale těší nás i v družince na nástěnkách. 

Pochopitelně jsme nezapomínali chodit ven - cestou jsme se stavovali kontrolovat ptačí krmítka na školním pozemku a průběžně je doplňovali vším, o čem jsme si povídali předcházející měsíce a sledovali, co ptáčkům nejvíce chutná.

Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD Únor 2.A ŠD