Únor 2.B ŠD

Tento měsíc jsme se s dětmi věnovali tématu ohrožených druhů zvířat nejen v naší zemi, ale na celém světě. V souvislosti s tím jsme zmínili význam zoologických zahrad, které přispívají nejen k ochraně některých druhů, ale také přímo některé druhy zvířat zachraňují a pomáhají je vrátit zpět do přírody, pokud je to možné (nosorožci, kůň převalského). Ohrožené gorily horské se v zajetí úspěšně rozmnožují, ale už je není kam vrátit, neboť jejich přirozené prostředí už nestačí ani jejich divokým příbuzným.

Děti si namalovaly krásné obrázky zvířat, které tvořily nejen výzdobu na „Zvířátkovém karnevalu, ale i v naší herně. Část obrázků měla být určena k výrobě puzzlí na soutěž „Puzzlíkománie“, ale byly tak krásné, že jsme skládali pouze puzzle ptáčků, které byly součástí velkého balení slunečnic.

Vytvořili jsme si masky zvířátek na náš družinový karneval a ten jsme si pak společně úžasně užili.

Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD Únor 2.B ŠD