7. A Den v Oblastní galerii Lázně

Ve středu 8. 6. 2022 se žáci naší školy zúčastnili hned dvou programů v Oblastní galerii Lázně. Konkrétně pro třídu 8. A byl připraven program s názvem „Čteme obrazy“, kde měla za úkol si prohlédnout obrazy ve stále expozici. Ten obraz, který děti nějakým způsobem zaujal, si měli vyfotografovat a následně o něm napsat komentář v podobě příběhu či širšího kontextu daného vyobrazení. Děti si pak navzájem ukazovaly obrazy, které si vybraly a nahlas četly své příběhy. Dle oficiálního vyjádření galerie budou nejlepší komentáře k obrazům z tohoto programu vytištěny a k dispozici k přečtení všem návěstníkům galerie.

Druhý program určený pro třídu 7. A nese název „Výstava ve zkratce“ Tento program žákům názorně ukázal, co všechno obnáší příprava výstavy, než ji mohou vidět návštěvníci. Žáci si ve skupinách zahráli na kurátora, umělce, architekta výstavy, designéra plakátu výstavy nebo novináře a ve zkratce si vyzkoušeli realizaci výstavy v rámci malého uměleckého sympozia.

Na fotografie z obou programů se můžete podívat v galerii fotek.

Ondřej Hofman

7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně 7. A Den v Oblastní galerii Lázně