Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A

Žáci 8. A se společně se svým vyučujícím výtvarné výchovy rozhodli pojmout téma Velikonoc netradičním způsobem. Zvolili originální znázornění posledních okamžiků Ježíše Krista na jeho křížové cestě, a to pomocí stínohry. Během tohoto projektu museli žáci uplatnit dovednosti a znalosti z několika předmětů: výtvarná výchova, pracovní činnosti, občanská výchova, dějepis, český jazyk, počítačová grafika.

Projekt jsme začali nastudováním jednotlivých scén křížové cesty, poté jsme přistoupili k výrobě vlastních rekvizit, u nichž se žáci snažili o co nejvěrnější podobu, jakou předměty v dané době opravdu měly. Dále následovalo samotné zrežírování stínohry. Pak došlo na digitální úpravu fotek.  Na vernisáž výstavy ještě osmáci vyrobili zajímavé a netradiční letáky, které vyvěsili po celé škole.

Všem žákům 8. A patří velké poděkování za úžasné nasazení a trpělivost.

V příloze se můžete podívat na fotografie z příprav a na konečný výsledek v podobě videa.

Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A Křížová cesta - stínohra aneb výtvarný projekt 8. A