Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci

V rámci výtvarné výchovy se žáci 8. A dozvěděli o renesančním umělci Leonardu da Vinci. Konkrétně to, že nebyl jen slavným malířem obrazu Mona Lisy, ale také významným vynálezcem. Děti dostaly za úkol vytvořit vynález, který by byl platný pro 21. století. Zpracování projektu bylo zcela v jejich režii, avšak jedinou podmínkou bylo použití kartonové krabice jako základ jejich vynálezu. Aby se zachoval zábavný prvek, mohly děti brát své vynálezy trochu s nadsázkou. Vznikl tak přístroj na určování pohlaví dětí či rovnou Dítětvor, kde si můžete z vaší DNA sami určit, jaké pohlaví potomka byste si přáli. Nebo třeba samopovlékáč polštářu či  Rybot zaznamenávající současnou populaci ryb v ocenánech. Osmáci své výtvory instalovali na všech patrech hlavní budovy naší školy, a všechny děti tak mohou nasát atmosféru renesančního génia.

Na jednotlivé vynálezy z výstavy se můžete podívat v galerii fotek.

Ondřej Hofman

Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci Výstava vynálezů pro 21. století ve stylu Leonarda da Vinci