Výroba lojových koulí pro ptáčky - tvořivé odpoledne v ŠD

Protože jsme si celý leden povídali o ptáčcích u krmítka, jejich dokrmování vybraly jsme si s paní vychovatelnou Zuzkou na tvoření hodné děti, se kterými jsme si udělali pěkné odpoledne. Nejdříve jsme zkusili po hlase poznat ptáčky, ale moc nám to nešlo, protože to bylo docela těžké. Je ale pravda, že něco jsme poznali hned.

Poté jsme se už vrhli do práce a vytvořili jsme "ptačí zob" neboli lojové koule. Paní vychovatelky nám připravily směs pro ptáčky a tuk, ze kterého jsme pak směs natlačili do formiček. Druhá parta zase koulela koule. Kdo měl, mohl si obalit i šišku, kterou si přinesl. Všechny výtvory jsme si buď v úterý nebo ve středu odnesli domů. Musím říct, že nám to šlo pěkně a ke konci jsme ještě stihli vyplnit pracovní listy o ptáčcích. No a teď už hurá ke krmítkům a do lesa všechny koule hezky naservírovat ptáčkům.