Září, říjen - 2. oddělení

Září jsme věnovali především seznamování se s novými kamarády, se školou, družinou i okolím naší školy. Společně jsme vytvořili družinová pravidla. Důležité bylo seznámení se s dodržováním hygienických opatření v důsledku koronavirové infekce.

Využívali jsme krásného počasí k pobytu venku a na školní zahradě. Povídali jsme si o životě ježků a dalších zvířecích návštěvníků, které můžeme potkat na našich zahradách. V rámci projektových dní jsme se seznámili s obyvateli ptačích budek (ptáci, sršni, plši, plšíci a další). Také jsme se dozvěděli, jak si ptáčci stavějí různá hnízda a používají rozdílné materiály. Zkusili jsme si taková hnízda vyrobit. Shlédli jsme video s ukázkami namlouvacích rituálů v ptačí říši a na školní zahradě jsme se pokusili o zásnubní tanec. Zaposlouchali jsme se do ptačích zpěvů nejen z ukázek z reproduktoru, ale i naživo, když nám na školní zahradě začali ptáci odpovídat na zvuky z nahrávek.

Při vycházce jsme měli možnost pozorovat vážky při kladení vajíček. Vypadaly jakoby tančily.

Pracovali jsme s různými knihami (i zvukovými) a pomůckami, které nám více přiblížily život různých živočichů.

Společně jsme si nejen namalovali krásné ježky, ale na zahradě jsme pomocí přírodnin vytvořili překrásné koláže ježků.

Začátkem října jsme si všímali změn v podzimní přírodě a povídali si o zvířátkách v lese a jejich přípravách na zimu.

Vyrobili jsme si s dětmi malé dráčky. Moc jsme se těšili na další aktivity, ale bohužel jsme se opět museli rozloučit kvůli zavírání škol.

Doufám, že se tentokrát setkáme dříve, abychom si mohli užít společné tvoření v předvánočním čase. Přeji všem pevné zdraví a těším se na shledání.

Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení Září, říjen - 2. oddělení