Základní škola náměstí Míru
"Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš sám."
(neznámý autor)

Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu

 

Odměnou za celoroční práci žákovského parlamentu Hiťáci byl výlet, na který jsme se vydali do Lučan nad Nisou. Vlakem jsme dojeli na zastávku nedaleko útulku Dášenka, kam jsme měli namířeno. Tam jsme se nejprve seznámili s pejsky, které jsme poté vzali na procházku po okolí. Všichni pejsci byli vzorní a hezky poslouchali, takže k žádnému problému nedošlo (až na jednoho pejska vyváleného v blátě). Po vrácení psů do útulku jsme si o něm poslechli nějaké informace a prohlídli jsme si další zvířátka. Bylo zde i prase. Předali jsme dárky, které jsme zvířátkům přinesli. Sbírku, která se konala ve škole, následující den přivezla paní ředitelka.

Po útulku jsme zamířili na rozhlednu Bramberk.  Pro některé byla cesta do kopce náročná a únavná, ale nakonec jsme se všichni na vrchol dostali. V místní restauraci jsme si dali zasloužený nanuk a něco k pití. Kdo chtěl, mohl vylézt na rozhlednu. Pak jsme se jen vrátili do Lučan nazpátek na vlak.

Tento výlet jsme si moc užili a těšíme se na příští rok na další školní akce.

Děkujeme panu učiteli Hofmanovi, za vedení a energii při tvoření školních projektů.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT HIŤÁCI

 

Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu Sbírka pro útulek Dášenka a závěrečný výlet parlamentu