Čertovský den

Dlouho se deváťáci připravovali na čertovskou pochůzku po naší škole. Sháněli a vyráběli kostýmy, připravovali andělské pochvaly a čertovská napomenutí.

Den před svátkem svatého Mikuláše se už konečně převlékli do překrásných kostýmů a obešli třídy na 1. stupni na naší škole. Rozdali pochvaly a napomenutí i sladký pozdrav ze školní jídelny. A protože všichni slíbili, že budou celý příští rok hodní, nikoho do pekla neodnesli. Na mnohé děti z 1. stupně čekalo čertovské vyučování: místo paní učitelek děti je ve třídách přivítaly sličné čertice s čertovskými úkoly.

Celý den se nám vydařil a nám nezbývá nic jiného, než se těšit na Ježíška.